Kontaktujte nás

Lyžařský zájezd do francouzských Alp s chutí Beaufortu

Lyžařské zájezdy do francouzských Alp s sebou přináší kromě lyžování bez front ve výborných terénech a propojených oblastech i jiné radosti. Kulinářské speciality a jiné dobrůtky jsou v tomto případě velkou sladkou třešní na dortu. K Francii neodmyslitelně patří sýry a savojský sýr Beaufort má mezi francouzskými polotvrdými sýry zásadní postavení a určitě nesmí chybět na Vašem stole během ochutnávky francouzských vín. Pojeďte s námi na lyžařský autobusový zájezd do Francie a ochutnejte pravé savojské bohatství! Byli jste už ve středisku Tignes? Nebo v Les Menuires? Nebo Vás láká romantika a chcete spíše menší středisko? Přečtěte si krátký příběh, vyberte si z naší nabídky CK PETR´S a pojeďte s námi „krásný a silný" Beaufort do Francie ochutnat!

HISTORIE PRINCE

Princ mezi polotvrdými sýry typu Gruyère nezískal svůj titul jen tak náhodou. Krásný příběh provází legendární sýr Beaufort od narození až dodnes.

Vše začalo ve středověku... Protože se v hornatém terénu obtížně hospodaří, chov dobytka má výsadní postavení a je tradicí, že se v horách mléko přeměňuje na sýr. Savojští mniši a vesničané vyrábí kravský sýr, kterému již v 19. století dávají jméno Beaufort.

Každý příběh má ale své stinné stránky. V padesátých letech dvacátého století se lidé začínají kvůli výstavbě přehrad a vzniku lyžařských středisek z venkova stěhovat. Protože zde zůstává jen málo pracovní síly, je výroba sýra Beaufort v ohrožení. Protože je jediným řešením celková změna, zakládají zemědělci společné provozovny pro výrobu, zrání a prodej slavného sýra. Spolupráce je v tomto případě hlavním klíčem k úspěchu. Jsou to různí drobní zemědělci, kteří se sdružují a podporují mlékárenské družstvo pod hlavičkou Beaufort. V té době vzniká družstvo Haute - Tarantaise a díky tomuto způsobu práce se výroba Beaufortu zvyšuje. Od roku 1964 je sýru Beaufort uznáno označení AOC (Appellation d´Origine Contrôlée) a jeho produkce nabírá vysokých obrátek. V roce 2005 se ho v Savojsku vyrobí 4150 tun. Díky novým infrastrukturám a možnostem objednávání si mohou sýr Beaufort vychutnat všichni jeho fanoušci po celém světě.

S báječným sýrem a trochou pomoci druhých zvládnete překlenout všechny štíty hor!

Zdroj: www.infosnews.fr

PS COOPERATIVE BEAUFORT C PS_78_COOPLAITIERE  

admin

Sdílejte stránku