Kontaktujte nás

Dachstein West

0 34 96 12

Lyžařské středisko Dachstein West leží na pomezí spolkových zemí Salcbursko a Horní Rakousko, přibližně 60km od Salcburku. Hlavní lyžařská oblast se rozprostírá mezi středisky Gosau, Russbach a Annaberg. Kromě lyžování mohou příznivci zimních zážitků vyzkoušet horské výlety se sněžnicemi, sáňkařskou dráhu, svést se v sáních tažených koňmi. V celém regionu také probíhá po celý rok mnoho kulturních akcí u příležitosti státních svátků vycházejících z místních zvyků tradovaných po mnoho generací. 

Lyžování v tomto středisku si užijí hlavně rodiny s dětmi a díky skvělé propojenosti středisek také ti, co na lyžích rádi cestují a každou sjezdovku si denně rádi sjedou třeba jen jednou či dvakrát. Pohodlně se tak můžete vypravit z Gosau nebo Russbachu až do Annabergu a zase zpět. I náročnější lyžaři a snowboardisté si zde najdou to pravé - například na svahu nad Gosau, kde se pravidelně koná Evropský pohár žen. 

Přestože se zde nelyžuje v tak vysokých nadmořských výškách, jako je tomu jinde, o sníh se bát nemusíte. Více než 85% sjezdovek je možné technicky zasněžovat. Fakt, že sjezdovky vedou převážně v lesích, ocení lyžař hlavně tehdy, když není hezké počasí a díky okolním stromům se netvoří difuzní světlo - tzv. "bílá tma", která umí zkazit lyžařům den. 

Nadmořská výška ubytování 900 m
Nadmořská výška vleků 780 – 2 100 m m
GPS souřadnice 47° 31' 8.6'', 13° 25' 47.1''
Délka sjezdovek 142 km
Počet lanovek a vleků 64
Běžecké tratě 215 km
Vzdálenost od ČR 380 km

Lyžařské zájezdy | Dachstein West

V tuto chvíli nejsou žádné lyžařské zájezdy do tohoto střediska aktivní.

Fotogalerie | Dachstein West

Mapa lyžařského střediska | Dachstein West

Sdílejte stránku