Kontaktujte nás

Zillertal

0 170 253 39

Údolí řeky Ziller najdete asi 40km východně od Innsbrucku. Nachází se zde jedna z nejrozsáhlejších lyžařských oblastí Rakouska. V rámci jednoho skipasu si můžete vychutnat jízdu na všech sjezdovkách Ski & Gletscherwelt 3000, Zillertal Areny a propojených středisek Hochzillertal a Hochfügen. Výchozím bodem lyžařů jsou především městečka Zell am Ziller, Mayrhofen, Finkenberg, Hintertux a Kaltenbach, v jejichž blízkosti se nachází převážně kabinové lanovky. Od roku 2006 je v provozu lanovka na vrchol Ahorn, která patří k největším kabinovým lanovkám v Rakousku.

Všechny lyžařské areály jsou vzájemně propojeny skibusy, které pendlují celým údolím. Využít můžete také místní vlak v údolí, samozřejmě také bezplatně v rámci skipasu. 

Obrovskou výhodou tohoto střediska je právě jeho rozmanitost. Doporučujeme Vám navšívit všechna velká střediska tohoto údolí - hlavně pak ledovec Hintertux zaručující dostatek sněhu 365 dní v roce, Zillertal Arenu která svými lanovkami propojujue městečka Zell am Ziller, Gerlos a Königsleiten a tvoří tak dokonalou lyžařskou houpačku. Dalším střediskem, které rozhodně stojí za návštěvu, je Hochzillertal/Hochfügen s nástupem v městečku Kaltenbach, které je rodištěm legendy sjezdového lyžování Stephana Eberhartera. Toto středisko se nachází u začátku údolí, proto doporučujeme jeho návštěvu na poslední den lyžování. Posledním střediskem, které byste měli navštívit, je Zillertal3000 spojující vrcholy Eggalm, Rastkogel a Penken, kde si můžete sjet jednu z nejprudších sjezdovek nazvanou "Harakiri". 

Další výhodou tohoto střediska je jeho dostupnost - z Prahy pojedete prakticky celou cestu až k údolí po rychlých dálnicích a cesta tak bude rychle ubíhat. Upozorňujeme však na časté dopravní zácpy v okolí Mnichova.

Novinky

  • Zillertal Arena: nové sjezdovky vedoucí do údolí přímo k lanovkám do Zell am Ziller - více info zde
Nadmořská výška ubytování 900 m
Nadmořská výška vleků 544 m – 3250 m
GPS souřadnice 47° 10' 5.3'', 11° 51' 42.5''
Délka sjezdovek 506 km
Počet lanovek a vleků 181
Běžecké tratě 250 km
Vzdálenost od ČR 550 km

Lyžařské zájezdy | Zillertal

V tuto chvíli nejsou žádné lyžařské zájezdy do tohoto střediska aktivní.

Více o lyžařském středisku | Zillertal

Údolí řeky Ziller najdete asi 40km východně od Innsbrucku. Nachází se zde jedna z nejrozsáhlejších lyžařských oblastí Rakouska. V rámci jednoho skipasu si můžete vychutnat jízdu na všech sjezdovkách Ski & Gletscherwelt 3000, Zillertal Areny a propojených středisek Hochzillertal a Hochfügen. Výchozím bodem lyžařů jsou především městečka Zell am Ziller, Mayrhofen, Finkenberg, Hintertux a Kaltenbach, v jejichž blízkosti se nachází převážně kabinové lanovky. Od roku 2006 je v provozu lanovka na vrchol Ahorn, která patří k největším kabinovým lanovkám v Rakousku.

Všechny lyžařské areály jsou vzájemně propojeny skibusy, které pendlují celým údolím. Využít můžete také místní vlak v údolí, samozřejmě také bezplatně v rámci skipasu.

Lanovky v celé oblasti jsou moderní, často vyhřívané a s "bublinami" proti nepřízni počasí. Na sjezdovkách nechybí zábavné prvky typu měřených video úseků a speciálně upravených tras pro děti. Většina sjezdovek je pokryta signálem wifi.

Fotogalerie | Zillertal

Mapa lyžařského střediska | Zillertal

Sdílejte stránku