Kontaktujte nás

Zillertal

0 170 253 39

Údolí řeky Ziller najdete asi 40km východně od Innsbrucku. Nachází se zde jedna z nejrozsáhlejších lyžařských oblastí Rakouska. V rámci jednoho skipasu si můžete vychutnat jízdu na všech sjezdovkách Ski & Gletscherwelt 3000, Zillertal Areny a propojených středisek Hochzillertal a Hochfügen. Výchozím bodem lyžařů jsou především městečka Zell am Ziller, Mayrhofen, Finkenberg, Hintertux a Kaltenbach, v jejichž blízkosti se nachází převážně kabinové lanovky. Od roku 2006 je v provozu lanovka na vrchol Ahorn, která patří k největším kabinovým lanovkám v Rakousku.

Všechny lyžařské areály jsou vzájemně propojeny skibusy, které pendlují celým údolím. Využít můžete také místní vlak v údolí, samozřejmě také bezplatně v rámci skipasu. 

Obrovskou výhodou tohoto střediska je právě jeho rozmanitost. Doporučujeme Vám navšívit všechna velká střediska tohoto údolí - hlavně pak ledovec Hintertux zaručující dostatek sněhu 365 dní v roce, Zillertal Arenu která svými lanovkami propojujue městečka Zell am Ziller, Gerlos a Königsleiten a tvoří tak dokonalou lyžařskou houpačku. Dalším střediskem, které rozhodně stojí za návštěvu, je Hochzillertal/Hochfügen s nástupem v městečku Kaltenbach, které je rodištěm legendy sjezdového lyžování Stephana Eberhartera. Toto středisko se nachází u začátku údolí, proto doporučujeme jeho návštěvu na poslední den lyžování. Posledním střediskem, které byste měli navštívit, je Zillertal3000 spojující vrcholy Eggalm, Rastkogel a Penken, kde si můžete sjet jednu z nejprudších sjezdovek nazvanou "Harakiri". 

Další výhodou tohoto střediska je jeho dostupnost - z Prahy pojedete prakticky celou cestu až k údolí po rychlých dálnicích a cesta tak bude rychle ubíhat. Upozorňujeme však na časté dopravní zácpy v okolí Mnichova.

Novinky

  • Zillertal Arena: nové sjezdovky vedoucí do údolí přímo k lanovkám do Zell am Ziller - více info zde
Nadmořská výška ubytování 900 m
Nadmořská výška vleků 544 m – 3250 m
GPS souřadnice 47° 10' 5.3'', 11° 51' 42.5''
Délka sjezdovek 506 km
Počet lanovek a vleků 181
Běžecké tratě 250 km
Vzdálenost od ČR 550 km

Lyžařské zájezdy | Zillertal

Gasthof Zellerstuben se snídaní/polopenzí

Gasthof Zellerstuben se snídaní/polopenzí

Tento penzion leží přímo v centru městečka Zell am Ziller, které se nachází uprostřed údolí Zillertal. Jeho poloha mu tak předurčuje výbornou pozici pro poznávání lyžování v celém údolí. Od nejbližšího střediska - Zillertal Areny je vzdálen pouhý jeden kilometr. Pro zdolání vzdálenosti mezi…

Apartmány Zur Sonne

Apartmány Zur Sonne

Apartmány nacházející se na samém konci Zillertalu ve vesničce Hintertux (cca 700 m od lanovky na ledovec, cca 50 m od zastávky skibusu). Apartmány pro 4-5 osob zahrnují vždy obývací pokoj, ložnici, kuchyňský kout, koupelnu a WC. Hosté mohou přímo v apartmánovém domě využívat společenskou místnost…

Gästehaus Aschau s polopenzí

Gästehaus Aschau s polopenzí

Penzion nacházející se v klidné obci Aschau uprostřed údolí Zillertal je výhodným bodem pro lyžování především ve střediscích Hochfügen/Hochzillertal a Zillertalarena, od kterých je zvdálen pouhé 2 kilometry. K lanovkám obou středisek Vás pohodlně a jen za pár minut přiveze bezplatný skibus.…

Apartmány Tux

Apartmány Tux

Apartmánový dům v obci Lanersbach. Cca 400 metrů od lanovky Eggalm a pouze cca 10 minut jízdy skibusem na ledovec Hintertux. Zastávka skibusu cca 50 m od domu. Centrum s restauracemi, bary, obchody s potravinami aj. přímo u domu.

Apartmány jsou díky své poloze velmi vhodné pro lyžování na ledovci…

Apartmán Hauser

Apartmán Hauser

Útulný dům s rodinnou atmosférou, který se nachází na klidném místě mezi většími městy Zell am Ziller a Mayrhofen. Pro svou polohu je vhodný pro ty, kteří chtějí během pobytu vystřídat všechna střediska místní velká střediska - Zillertal Arenu, Ski Zillertal 3000 (Penken, Rastkogel, Eggalm) a také…

Apartmány Gasser

Apartmány Gasser

Apartmány Gasser se nachází u centra obce Aschau, ve které najdete několik restaurací a obchodů (včetně většího obchodu s potravinami). Zastávka skibusu je vzdálena cca 100 metrů od domu a bezplatný skibus Vás zaveze až k lanovkám středisek Hochzillertal či Zillertal Arena za cca 5 metrů. Do…

PETRS APARTMÁNY

PETRS APARTMÁNY

Apartmány bez stravy s možností vaření ve vlastní kuchyňce za velmi výhodné ceny. K dispozici pouze v určitých termínech, kapacita je omezena!

Obecné apartmány Zillertal

Obecné apartmány Zillertal

Apartmány bez stravy s možností vaření ve vlastní kuchyňce za velmi výhodné ceny. K dispozici pouze v určitých termínech, kapacita je omezena!

Více o lyžařském středisku | Zillertal

Údolí řeky Ziller najdete asi 40km východně od Innsbrucku. Nachází se zde jedna z nejrozsáhlejších lyžařských oblastí Rakouska. V rámci jednoho skipasu si můžete vychutnat jízdu na všech sjezdovkách Ski & Gletscherwelt 3000, Zillertal Areny a propojených středisek Hochzillertal a Hochfügen. Výchozím bodem lyžařů jsou především městečka Zell am Ziller, Mayrhofen, Finkenberg, Hintertux a Kaltenbach, v jejichž blízkosti se nachází převážně kabinové lanovky. Od roku 2006 je v provozu lanovka na vrchol Ahorn, která patří k největším kabinovým lanovkám v Rakousku.

Všechny lyžařské areály jsou vzájemně propojeny skibusy, které pendlují celým údolím. Využít můžete také místní vlak v údolí, samozřejmě také bezplatně v rámci skipasu.

Lanovky v celé oblasti jsou moderní, často vyhřívané a s "bublinami" proti nepřízni počasí. Na sjezdovkách nechybí zábavné prvky typu měřených video úseků a speciálně upravených tras pro děti. Většina sjezdovek je pokryta signálem wifi.

Fotogalerie | Zillertal

Mapa lyžařského střediska | Zillertal

Sdílejte stránku