Kontaktujte nás

Mölltal

0 8 13 9

Lyžařský region na úpatí Mölltalského ledovce nabízí po celý rok dostatek sněhu, svěží vysokohorský vzduch a čarovné panorama. Mölltalský ledovec leží v nadmořské výšce 3 122 m a bývá právem považován za nejvýše položený lyžařský areál Korutan. Díky nadmíru vhodným podmínkám nabízí toto středisko množství aktivit jako např. snowpark Schareck, osvětlenou sáňkařskou dráhu Ankogel, trasy pro běžkaře, snow rafting, specialitou je zejména tzv. ice climbing. A když budete mít štěstí, můžete se zde setkat i s reprezentanty Ruska a Slovinska, kteří zde pravidelně trénují. Ubytování ve městečku Flattach je výhodné zejména pro jeho polohu. Skibusem se odsud dostanete jak na Mölltalský ledovec, tak ke sjezdovkám na vrcholu Ankogel.

Přímo v ledovcovém středisku Mölltal se lyžuje na jihozápadních svazích hory Schareck (3122m). K dispozici nám jsou sjezdovky všech obtížností včetně té nejnáročnější černé, což není na ledovcích obvyklé. Z vrcholu Scharecku se můžete pokochat na nejvyšší horu Rakouska - Grossglockner (3798m).

Nejbližším střediskem, kde můžete využít platnost svého skipasu, je Ankogel, kde si na své přijdou především rodiny s dětmi.

 

Nadmořská výška ubytování 700 m - 1100 m
Nadmořská výška vleků 1200 m – 3122 m
GPS souřadnice 46° 56' 3.1'', 13° 7' 55.9''
Délka sjezdovek 3 km
Počet lanovek a vleků 15
Běžecké tratě 88 km
Vzdálenost od ČR 550 km

Lyžařské zájezdy | Mölltal

V tuto chvíli nejsou žádné lyžařské zájezdy do tohoto střediska aktivní.

Fotogalerie | Mölltal

Mapa lyžařského střediska | Mölltal

Sdílejte stránku