Kontaktujte nás

Vars

21 45 42 10

Moderní lyžařské středisko Vars je společně se sousedním Risoul součástí lyžařské oblasti La Foret Blanche - Bílý les. Díky své nadmořské výšce, situování sjezdovek na severovýchodní stranu i charakteru nabídky ubytování se právem řadí mezi nejvyhledávanější lyžařská centra francouzských Alp.

Jsou zde skvělé podmínky pro všechny kategorie lyžařů - od nejmenších a úplných začátečníků až po ty nejzkušenější. Je zde značná převaha nejžádanějších širokých červených a modrých sjezdovek. Ačkoliv Vars/Risoul není typickým rodinným střediskem, nachází se zde i velké množství zelených sjezdovek s lyžováním pro nejmenší.

Nejzajímavější ze 115 sjezdovek jsou dvě oficiálně klasifikované jako slalomové sjezdovky, jedna z nejobtížnějších černých zvaná La Coni se sklonem až 43°. Dále sjezdovka pro letmý kilometr s vlastním rekordem 244 km/hod (za poplatek k dispozici i pro veřejnost). 

Středisko se pyšní jedním z největších areálů pro snowboarding – Surflandem - dlouhým 2 km s převýšením 500 m. Také 2x týdně osvětlená U-rampa s hudbou, boarder cross dráhu se skoky a raily, která je umístěna pod Col de Crevoux nad Vars ve výšce 2400m.

Za zmínku stojí i 26 km bežkařských tratí či aprés-ski, či možnost procházek na sněžnicích.

Nadmořská výška ubytování 1850 m
Nadmořská výška vleků 1650 – 2750 m. n. m. m
GPS souřadnice 44° 34' 23.7'', 6° 40' 48.9''
Délka sjezdovek 185 km
Počet lanovek a vleků 57
Běžecké tratě 30 km
Vzdálenost od ČR 1150 km

Lyžařské zájezdy | Vars

Rezidence Les Myrtilles

Rezidence Les Myrtilles

Nově zcela zrenovovaná rezidence Les Myrtilles v tradičním alpském stylu se nacházejí pouze 150 metrů od sjezdovky a 100 metrů od centra Varsu, kde se nachází množství ochodů, restaurací a dalšího večerního vyžití. 

Prostorné apartmány pro 2-6 osob mají vlastní sprchu, WC a kuchyňku vybavenou…

Rezidence Les Chalets des Rennes

Rezidence Les Chalets des Rennes

Les Chalets des Rennes se nacházejí na kraji obce, jen 100 metrů od sjezdovek a 400 metrů od obchodů. Rezidence jsou ideální pro rodinnou dovolenou s dětmi. Dům je většinou dostupný ze sjezdovky na lyžích. V rekreačním zařízení je přístup na internet, lyžárna, ústřední topení, sušák lyžařských bot…

Rezidence Pra Sainte Marie

Rezidence Pra Sainte Marie

Rezidence Pra Sainte Marie leží ve středisku Vars, ve vesničce Saint Marie. Tento nově postavený objekt v alpském stylu s kombinací dřeva a kamene vyniká také svou polohou. Nachází se hned naproti 4-sedačkové lanovce u vyhlášené sjezdovky Olympique, 200 metrů od obchodů.

Všechny apartmány mají…

Více o lyžařském středisku | Vars

  • Dobré sněhové podmínky po celou sezónu ivzhledem k severovýchodní orientaci převážné většiny lyžařských tratí
  • Dle dlouhodobých statistik až 300 slunečných dnů v roce
  • Skvělé podmínky pro všechny kategorie lyžařů, od nejmenších a úplných začátečníků až po ty nejzkušenější
  • Vyhlášená červená sjezdovka „Olympique" ve Varsu pod místní šestisedačkou
  • Jedna z nejtěžších sjezdovek v Evropě - černá „La Coni" se sklonem 43° neboli 93 % na prvních 200 metrech
  • 7 snowparků různých obtížností ve Varsu: L´Eyssina, Super Kid Park, Kid Park, Girly Park, Park des Ecrins, Park Les Escondus a Totem Park aneb od dětí až po „profíky" a snowpark Zing v Risoulu
  • Nekonečné možnosti lyžování ve volném terénu
  • Noční lyžování v ceně skipasu
  • Velmi dobrý standard ubytování za velmi příznivou cenu

Po lyžování

Ve středisku se nacházejí restaurace, bary, diskotéky, wellness, nákupní centrum, kino, sportovní prodejny, půjčovny lyžařského vybavení, směnárnu, středisko první pomoci a přírodní kluziště zdarma.

Vyzkoušejte paragliding, let helikoptérou, jízdu na sněžných skútrech nebo projížďku se psím spřežením.

Fotogalerie | Vars

Mapa lyžařského střediska | Vars

Sdílejte stránku