Kontaktujte nás

Valmeinier

20 28 32 9

Lyžařské středisko Valmenier leží v samém srdci údolí Maurienne v jižním Savojsku na úpatí alpských velikánů Mont Thabor (3.178 m n. m.) a Grand Galibier (3.228 m n. m.). Středisko je propojené lanovkami i sjezdovkami s se sousedním lyžařským střediskem Valloire. Poskytuje tak svým návštěvníkům příjemný požitek z výborného lyžování v nádherné přírodě, opravdový komfort a aktivní zimní dovolenou.

Těšit se můžete na variabilní možnosti lyžování. 150 km dobře připravených sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti nacházejících se na širokých pláních pod třemi horskými hřebeny. Za zmínku stojí dvě sjezdovky uznané jako mezinárodní – jedna dlouhá 3810 m s převýšením 1000 m a jedna Super G trať dlouhá 2250 m s převýšením 650 m.

Velkým lákadlem jsou dobré sněhové podmínky dané polohou většiny sjezdovek (70%) v nadmořské výšce nad 2.000 metrů nad mořem a každoročně posilovaný systém umělého zasněžování lyžařských tratí položených níže, jako záruka kvalitního lyžování až do jarních měsíců

Pro freestylisty je připravený Snowpark du Lac de la Veille s rampou, skoky a raily různých obtížností

 

 

Nadmořská výška ubytování 2000 m
Nadmořská výška vleků 1450-2600 m
GPS souřadnice 45° 10' 27.8'', 6° 29' 41.3''
Délka sjezdovek 150 km
Počet lanovek a vleků 30
Běžecké tratě 10 km
Vzdálenost od ČR 1100 km

Lyžařské zájezdy | Valmeinier

V tuto chvíli nejsou žádné lyžařské zájezdy do tohoto střediska aktivní.

Více o lyžařském středisku | Valmeinier

  • Velmi dobrý poměr kapacity lanovek a tratí (ač mnohdy jen středně široké tratě, vždy s více variantami, eliminujícími přeplnění sjezdovek)
  • Všechny křižovatky areálu jsou dosažitelné po lehkých sjezdovkách a často i více variantami tratí, což eliminuje „zácpy"
  • Dobré značení sjezdovek s orientační zbývající vzdáleností

Po lyžování

Noční život ve Valmeinieru nabízí večerní lyžování přímo nad střediskem. Příjemný výber restaurací, barů, kin a diskoték, ale i možnosti aktivního odpočinku - bruslení, bowling, fitness centrum, sauna, tandemového paraglidingu, nebo jízda se psím spřežením. Každoročním lákadlem je i mezinárodní přehlídka soch vytvořených ze sněhu a ledu ve Valloire.

Fotogalerie | Valmeinier

Mapa lyžařského střediska | Valmeinier

Sdílejte stránku